sobota, 26 stycznia 2008
Towarzysze Pomożecie?...Pomożemy...

Otóż w sieci toczą sie dwa konkursy na najlepszy blog polskiej blogosfery 2007 roku. Zgłosiłem bloga do oby dwu konkursów, jednak w natłoku pracy trochę o nich zapomniałem. Tzn zapomniałem, że tak mało czasu zostało, tj. 3 dni na głosowanie. Zatem proszę was, abyście pomogli i oddali swój głos na bloga Wyróżniaj się lub Zgiń!!!. (http://launching.blox.pl )

W konkursie organizowanym przez Onet trzeba wysłać esemesa, nie do końca popieram ten sposób głosowania, ale dochód jest przeznaczony na cele charytatywne. Dodatkowo osoby, które wezmą udział w głosowaniu mogą wygrać iPOD Nano 4GB. Aby oddać głos na mojego bloga należy wysłać esemesa o treści B00201na nr tel 71222 (Koszt SMS, to 1,22 zł brutto) , głosowanie trwa do 29.01.2008, godz. 12.00, czyli do wtorku do 12:00. Blog został zgłoszony w kategorii PROFESJONALNE.

Natomiast w konkursie organizowanym przez wiadomosci24.pl nie trzeba wysyłać żadnych esemesów, wystarczy zagłosować, jedynie trzeba podać email, celem potwierdzenia głosu, jednak każdy głosujący ma szansę na wygranie cennych nagród. Blog został zgłoszony w kategorii Kultura i Media. Aby zagłosować trzeba wejść na tą stronę i znaleźć mojego bloga Wyróżniaj się lub zgiń!!! i zagłosować(trzeba podać email, a następnie potwierdzić oddanie głosu na skrzynce email). Konkurs jest prosty i szybki, więc zapraszam do głosowania. Głosowanie trwa do do 31.01.2008r.

20:59, mark.brando , Marzenia
Link Dodaj komentarz »
sobota, 20 stycznia 2007
Magiczna moc Marzenia...Wystarczy tylko chcieć!!!

Mieć marzenia to nie tylko posiadać wyobraźnię, mieć marzenia to chęć ich spełniania i poświęcenia wiele, aby się ziściły. Marzenia to także nadzieja, a zarazem motor napędowy dający energię do działania i to w dodatku z zwielokrotnioną siłą. W momencie, gdy chcemy się już poddać, odpuścić i po prostu usiąść i zapłakać, powraca marzenie. Ta zwyczajna imaginacja powoduje, iż znów podejmujemy walkę. Nawet jeśli staniemy się bezdomni, będziemy bez pieniędzy oraz wszelkich powszechnych wygód, możemy zacząć od nowa. Bitwa toczy się przecież o przyszłość, która ma być lepsza, szczęśliwsza i w dodatku taka jaką sobie wymyśliliśmy. Jednakże tutaj, pojawia się pewne ograniczenie, czy sytuacja, w której się znalazłem nie przekreśla wszystkiego? Otóż nie i to właśnie w filmie The Pursuit of Happyness główny bohater nam udowadnia, że gdy posiada się marzenia i w dodatku chce się je spełnić, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak się stało.

The Pursuit of Happyness

Film The Pursuit of Happyness jest oparty o autentyczne wydarzenia i opowiada część życia Chrisa Gardnera. W wieku 30 lat główny bohater jest sprzedawcą, więc aby zarobić na chleb chodzi od kliniki do szpitala i próbuje sprzedać pewne, nadzwyczaj niesamowite, a zarazem nikomu niepotrzebne urządzenie. Jego wysiłki odnoszą raczej marny skutek, dlatego zalega z czynszem, podatkami i wciąż nie ma pieniędzy. Mimo usilnych starań, Chris Gardner traci po kolei wszystko to co posiadał, czyli najpierw odchodzi od niego żona, urząd skarbowy zabiera jego wszystkie pieniądze, a na dodatek zostaje pozbawiony dachu nad głową. Jednakże w tym czasie zaczyna kurs maklerski na półrocznym bezpłatnym stażu, gdzie spośród 20 kandydatów, pracę dostanie tylko jeden. Tułając się od przytułku do przytułku wraz z pięcioletnim synem nie poddaje się i spełnia swoje marzenia.

Dziś Chris Gardner jest właścicielem firmy Gardner Rich & Co. , która jest warta miliony dolarów. Po prostu miał marzenie i je spełnił. Dlatego każdy, kto już zwątpił we wszystko i twierdzi, że tylko bogaci się bogacą, powinien obejrzeć ten film, uwierzyć w siebie, i zacząć działać. Ciężka praca i trochę inwencji na pewno zaowocuje w przyszłości, tylko pod jednym warunkiem: Trzeba stawić wyzwanie żywiołowi, a nie tylko użalać się nad sobą!!!

Powiem szczerze, film w moim odczuciu jest częściowym obrazem mojej osoby, dlatego wywarł na mnie bardzo duże wrażenie! Na pewno jest dla mnie wielką inspiracją, dlatego tu i teraz Obiecuje ci Kochanie i wszystkim czytelnikom tego bloga, że się nie poddam, i wdrożę w życie swoje marzenia!!!

 

          
dodajdo dodajdo.com