piątek, 26 marca 2010
Historia Facebooka

Nie ulega wątpliwości, że Facebook przeżywa w chwili obecnej swój rozkwit nie tylko na świecie, ale również w Polsce. O Facebooku rozmawia się przy śniadaniu, obiedzie i kolacji. Tak naprawdę wielu osób zaczyna swój dzień od Facebooka.


O tym największym serwisie społecznościowym mówią i piszą wszyscy bez wyjątku. Można śmiało powiedzieć, że  Nasza-klasa.pl, która królowała została przesłonięta cieniem Facebooka. Ilość publikacji Facebook vs Nasza-klasa.pl jest na korzyść tego pierwsze. A wszystko to wynika z możliwości, jakie daje ten serwis. W Polsce Facebook nie jest liderem i do Nasza-klasa.pl sporo mu brakuje, ale patrząc na przyrost polskich użytkowników w tym serwisie sytuacja szybko może się zmienić.


Obecnie wg ostatniego megapanelu Facebook ma ponad 4mln unikalnych użytkowników z Polski. Liczba rokująca duże zmiany na polu serwisów społecznościowych w Polsce.

Poniżej możecie zobaczyć niesamowitą infografikę przedstawiającą historię Facebooka od 2004 do teraz oraz najważniejsze fakty i daty z życia tego serwisu. Wielu z pewnością się przyda.

Facebook-Statistics-2010

piątek, 19 marca 2010
OK GO domino

Pamiętacie Panów, którzy w rytm muzyki biegali na bieżni? 3 lata temu stali się gwiazdami internetu. Jeśli nie wiecie ów Panowie tworzą zespół muzyczny OK GO.

Zespół OK GO dawny sukces postanowił wykorzystać raz jeszcze. Dla utworu “This Too Shall Pass" z ich najnowszego albumu "Of the Blue Colour of the Sky" został stworzony alternatywny teledysk, który jak można się domyślać również stał się megahitem osiągając ponad 8,5mln obejrzeń na samym Youtube w ciągu 3 tygodni. Na teledysku możemy zobaczyć niezwykłe domino w rytm najnowszego teledysku.


Cała idea była inspirowana tzw maszyną Rube Goldberg, który w latach 30 XX wieku stworzył pierwsze takie niesamowite domino. Ten motyw został wcześniej wykorzystany w obsypanym nagrodami spocie Hondy, w którym części z samochodu Hondy stworzyły niesamowite widowisko.

Miłego oglądania :-)

czwartek, 18 marca 2010
Black Burger King

Od kilku lat Burger King wykorzystuje niekonwencjonalne strategie marketingowe, aby wyróżnić się na tle innych gigantów fast foodów m.in. McDonald`s. Szerokim echem rozniosła się wieść o akcji Whopper Sacrifice czy Whopper Freakout.


W Niemczech w Berlinie przeprowadzono równie cieakwe przedsięwzięcie. Było to niezwykle empiryczne badanie, które nazwano Black Burger King. Najpierw z jednej z restauracji stworzono krainę ciemności, po czym zaproszono konsumentów, aby mogli poczuć w pełni zmysłami Whoppera...


Jak wyszło?, obejrzycie sami. Ja dodam od siebie, że akcja bardzo fajna i pomysłowa. Konsumenci byli równie zadowoleni.


W ostatnich dwóch dniach spotkałem sie z dwiema cieakywmi akcjami Burger Kinga i obie sympatycznie mnie zaskoczyły. Podoba mi się komunikacja tej marki. Z chęcią bym przygotował jakieś ciekawe propozycje dla Burger Kinga :-).

środa, 17 marca 2010
Interaktywny wideo wyścig

O YouTube Adnotacje (Annotations) pisałem juz wielokrotnie. Pierwszą taką akcją było Follow Your Instict Samsunga, która po dziś dzień jest przez wielu wspominana. Jest to świetne narzędzie do angażowania konsumentów. Powoduje, że każdy może wziąć udział w spersonalizowanej produkcji filmowej i zdecydować, jak potoczy się akcja.


Mattel prezentuje nam pierwszą tego typu produkcję w tym roku. Hot Wheels Custom Motors Cup Challenge pozwala nam ścigać się samchodami Hot Wheels i w zależności od warunków wyścigu odpowiednio modyfikować swój samochód. Mamy do wyboru wiele opcji, więc ściganie się jest bardzo przyjemne.


Jest to doskonały przykład angażowania fanów marki. Takie doświadcznie z produktem powoduje, że na długo pozostaje on w świadomości.

wtorek, 16 marca 2010
Czyli jak się ma internet? BdB :-)

Z pewnością znacie filmy Did you know 4.0 i Social Media Revolution. Można było tam zobaczyć, jaką siłą charakteryzują się social media i jak potężnym medium jest Internet. Dzisiaj możecie zobaczyć kolejny filmik, który obrazuję potęgę Internetu. Zapraszam do oglądania :-)

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 82
dodajdo dodajdo.com